بررسی آیفون ۶ اس Apple iphone 6s review

آیفون ۶ اس

یکسال از زمان عرضه ایفون ۶ گذشته است و اپل هم اکنون ایفون ۶ اس را در اختیار عموم قرار داده است.بروز رسانی ایفون ۶ اس مصادف است با عرضه ios 9.فیل شیلر در مورد تغییرات ایفون ۶ اس میگوید

این تغییرات در تمامی موارد اعمال شده است و میتوان گفت همه چیز تغییر کرده است.

قابلیت های جدید ایفون ۶ اس

iphone-6s-accessories_for_iphone_light_xlarge-1201x801

از قابلیت های جدیدی که در ایفون ۶ اس به کارگرفته شده است میتوان به فناوری ۳D Touch اشاره داشت.همچنین از نوعی الیاژ مستحکم تر به نام آلیاژ ۷۰۰۰ در این مدل استفاده شده است.پردازنده ی ایفون ۶ اس از نوع A9 مدل ۶۴ بیتی میباشد و دوربین این مدل به ۱۲ مگاپیکسل همراه با فیلمبرداری ۴k مجهز شده است.دوربین جلوی ایفون ۶ اس نیز دارای لنز ۵ مگاپیکسی است. ایفون ۶ اس در مدل های ۱۶ الی ۱۲۸ گیگابایتی عرضه شده است.این مدل دارای صفحه نمایشگر ۴.۷ اینچی میباشد و به دلیل استفاده از تاچ سه بعدی در صفحه نمایشگر حدود ۱۳ گرم از ایفون ۶ برادر بزرگتر ایفون ۶ اس سنگینتر است.

بررسی ایفون ۶ اس

iphone 6s

بزرگترین تغییرات را میتوان به بخش پردازنده,دوربین ۱۲ مگاپیکسلی مجهز به سنسور اپتیکال استبیلایزر همراه با فیلمبرداری ۴K که عکس هایی زنده تر را فراهم می آورند و همچنین قابلیت تاچ سه بعدی در ایفون ۶ اس نسبت داد.همچنین صفحه نمایشگر این مدل که نسبت به ایفون ۶ کوچکتر شده است. پردازنده A9 در ایفون ۶ اس نسبت به پردازنده ی A8 استفاده شده در ایفون ۶ حدود ۹۰ درصد در پردازش های نرم افزاری و ۷۰ درصد در پردازش های گرافیکی طبق ازمایشات انجام شده دارای عملکرد بهتری است. برای ایفون ۶ اس ۲ گیگ رم به عنوان دسترسی اتفاقی پردازنده در نظر گرفته شده,همچنین به دلیل استفاده از پردازنده بهینه تر مصرف باتری نیز در این مدل کمی نسبت به ایفون ۶ عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشته است.

دوربین ایفون ۶ اس

iphone-6s-camera_large-1134x756

اپل در بخش دوربین,بهترین دوربین حال حاضر را در بین ایفون ها ارایه کرده است.با اینکه اپل همواره دوربین هایی با کمترین مگاپیکسل را در بین رقبا ارایه داده است,اما همیشه رقیب سرسختی برای آنها به شمار میرود و در بسیاری از بررسی ها پیروز میدان است.این مسله به دلیل استفاده از فناوری های مختلف در بخش دوربین میباشد و ایفون ۶ اس نیر از این قاعده مستثنا نیست. دوربین ۱۲ مگاپیکسلی ایفون ۶ اس همراه با دوربین جلوی ۵ مگاپیکسلی که مربوط به Facetime,مکالمات تصویری و…میشود به اخرین تکنولوژی های انحصاری اپل مجهز شده است. با استفاده از قابلیت True Tone® تصاویری ۳ برابر شفافتر در این مدل به دست می آید.

پردازنده A9 ایفون ۶ اس

iphone-6s-the_iphone_plan_large-941x627

مصرف انرژی کمتر همراه با قدرتی بیشتر شاخصه بارز پردازنده جدید سری A9 استفاده شده در ایفون ۶ اس میباشد.به دلیل استفاده از تکنولوژی ۱۶ و ۱۴ نانومتری در سری A9 اپل توانسته نسبت به پردازنده ۲۰ نانومتری A8 استفاده شده در ایفون ۶ به طبع نتایج بهتری را کسب نماید. ترانزیستور های بیشتر و سطح نانومتر کمتر,سطح قدرت بیشتری را برای پردازنده ایفون ۶ اس به همراه مصرف کمتر باطری رقم زده است.قدرتی حدودا دوبرابر بیشتر از ایفون ۶ و بدین ترتیب ایفون ۶ اس انتخاب مناسبی برای نرم افزارهای سنگین و بازی های سه بعدی خواهد بود. نتیجه گیری برای دارندگان ایفون ۶ ارتقا به ایفون ۶ اس لازم و ضروری نیست چرا که هنوز هم ایفون ۶ دارای سرعت و عملکرد مناسبی است,اما اگر دارای مدل های قدیمی تر این سری هستید و یا می خواهید از دیگر سیستم عامل ها به ایفون ۶ اس نقل مکان نمایید,این مدل میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

در صورت تمایل به خرید ایفون ۶ اس میتوانید به فروشگاه اینترنتی پارس بیت کوین به نشانی http://store.parsbtc.com مراجعه فرمایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *