سامسونگ گلکسی اس ۷ با تراشه اکیسونس عرضه خواهد شد

به نظر میرسدسامسونگ مشغول تست و بررسی پردازنده‌های مختلف به منظور استفاده در گلکسی اس ۷ میباشد و ارائه‌ی این گوشی را تا آخر سال در برنامه خود قرار داده است. اکنون و درست پس از انتشار نتایج بنچمارک اسنپدراگون ۸۲۰، نتایج بنچمارک اکسینوس ۸۸۹۰ نیز بر روی galaxy s7 منتشر شده است.

انواع پردازنده های مورد تست در سامسونگ گلکسی اس ۷

براساس اخبار گذشته منتشر شده در مورد سامسونگ گلکسی اس ۷ ظاهرا حتی پس از مشکلات موجود در تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۱۰، سامسونگ قصد دارد مجددا به کوالکوم فرصت داده و تراشه‌ی جدید این شرکت را برای استفاده در گلکسی اس ۷ مورد بررسی قرار دهد. اگر سامسونگ طبق روال پیش از ارائه‌ی گلکسی اس ۶ عمل کند، شاهد ارائه‌ی نسخه‌ی LTE بین‌المللی گلکسی اس ۷ با تراشه‌ی کوالکوم خواهیم بود. یکی از دلایل این امر چیپست‌های LTE سریع و بهینه کوالکوم است. البته با توجه به عملکرد بسیار خوب تراشه‌ی اکسینوس ۷۴۲۰ بر روی گلکسی اس ۶ و گلکسی نوت ۵، اسنپدراگون ۸۲۰ باید بسیار سریع، کم مصرف و به خصوص عاری از هرگونه مشکلات گرمایی باشد تا سامسونگ را برای استفاده مجدد از تراشه‌‌های کوالکوم متقاعد کند.

Samsung-Galaxy-S7-Exynos-benchmark

نتایج منتشر شده از سامسونگ گلکسی اس ۷ در بنچمارک گیک‌بنچ، از وجود دو نسخه‌ی متفاوت با نام‌ پروژه‌‌های Lucky و Lucky-LTE که هر دو به پردازنده‌ی اکسینوس ۸۸۹۰ با کد Mongoose، مجهز شده‌‌اند، حکایت دارد. نسخه‌ی معمولی به ۳ گیگابایت و نسخه‌ی LTE به ۴ گیگابایت فضای رم مجهز شده‌اند. پیش‌تر نیز شایعاتی مبنی بر ارائه‌ی گلکسی اس ۷ در دو اندازه مختلف ۵.۲ و ۵.۷ اینچی منتشر شده بود که با توجه به اطلاعات موجود در بنچمارک، ارائه‌ی دو نسخه از آخرین پرچمدار سری گلکسی اس بسیار محتمل است. البته باید در نظر داشته باشید این دستگاه‌ها هنوز تحت آزمایش قرار داشته و تا نمونه‌ی نهایی فاصله زیادی دارند.

Samsung-Galaxy-S7-Exynos-benchmark-2

اکسینوس ۸۸۹۰ در نمونه‌ی بدون LTE امتیاز بالاتری را کسب کرده است. البته باید در نظر داشته باشید که فرکانس پردازنده‌ در این مدل بر روی ۱.۵ گیگاهرتز تنظیم شده است که کمی بالاتر از نسخه‌ی LTE با فرکانس ۱.۳۸ گیگاهرتز است. هنوز خیلی زود است که بخواهیم با توجه به نتایج این بنچمارک‌ها مشخصات دقیق گلکسی اس ۷ را پیش‌بینی کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *