ایفون ۶ اس دارای هزینه تولیدی ۲۳۴ دلاری است

No Comment
دنیای تکنولوژیموبایل و تبلت
0
0

بررسی های انجام شده بر روی قسمت های مختلف گوشی جدید اپل ایفون ۶ اس علاوه بر مشخص کردن ماهیت ماژول‌های سخت‌افزاری مورد استفاده در این گوشی‌ هوشمند، قیمت ساخت آن را نیز مشخص کرده است. کالبد شکافی آیفون ۶ اس اپل نشان از قیمت ساخت ۲۳۴ دلاری این گوشی هوشمند دارد.

گوشی های آیفون‌ اپل  همواره در ردهمحصولاتی قرار داشته اند که برچسب قیمتی نسبتا بالایی را داشته‌اند. با این وجود کالبد شکافی آیفون ۶ اس نشان از این دارد که قیمت تمام شده‌ی این گوشی هوشمند از نظر سخت‌افزار بکاربرده شده تنها ۲۳۴ دلار است. البته یقینا قیمت سخت‌افزاری گوشی نشان‌دهنده‌ی تمام سرمایه‌گذاری صورت گرفته نیست و باید هزینه‌های انجام شده در بخش تحقیقات و توسعه و ضمنا بازاریابی و تبلیغات را نیز به این هزینه‌ها اضافه کرد.

براساس تصاویر به دست امده و اطلاعات ارائه شده تراشه‌ی A9 مورد استفاده در ایفون ۶ اس اپل ۲۵ دلار، تراشه‌ی مخصوص ارتباطات رادیویی و مخابراتی ۳۶ دلار، مجموع سنسورها ۲۲ دلار و ۲۰ دلار برای حافظه‌ی ۶۴ گیگابایتی، هزینه روی دست اپل قرار گذاشته است. سایر ماژول‌ها نیز که به ترتیب شامل دوربین، باتری و سایر کامپوننت‌ها می‌شوند، هزینه‌ای ۷۳ دلاری داشته و قاب و کلید‌ فیزیکی جلو نیز ۳۳ دلار هزینه به خود اختصاص داده است.

با در نظر گرفتن قیمت ۷۴۹ دلاری نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی آیفون ۶ اس، می‌توان دید که ۵۱۵ دلار از مبلغ باقی مانده شامل هزینه‌های دیگر نظیر طراحی و توسعه و بازاریابی می‌شود.

POST A COMMENT.