ایفون ۶ اس به دلیل دارا بودن صفحه نمایش لمسی سه بعدی وزن بیشتری دارد

No Comment
دنیای تکنولوژیموبایل و تبلت
0
0

در صورتی که برای بار اول آیفون ۶ اس را در دست بگیرید متوجه سنگین‌تر شدن آن نسبت به مدل قبلی یعنی ایفون ۶ خواهید شد. در حالی که بسیاری دلیل این افزایش وزن را استفاده از آلومینیوم سری ۷۰۰۰ می‌دانستند اما شواهد حاکی از آن هستند که جنس بدنه تاثیری در افزایش وزن آیفون‌های جدید نداشته است.در ادامه با پارس بیت کوین همراه شوید.

استحکام بیشتر ایفون ۶ اس

هر دوی آیفون‌های جدید نسبت به نسل قبلی خود ۱۱ درصد وزن بیشتری دارند. این افزایش وزن زیاد نیست اما قابل صرف‌نظر هم نیست و می‌توان به راحتی متوجه آن شد. اما دلیل اصلی این افزایش وزن چه بوده است.

بسیاری دلیل این افزایش وزن را استفاده از آلومینیوم سری ۷۰۰۰ می‌دانند که البته تصور غلطی است. ترکیب درصدی آلیاژهای آلومینیوم مورد استفاده در آیفون‌های جدید مشخص نیست اما این سری از آلومینیوم کمی چگال‌تر از سری ۶۰۰۰ است. تفاوت این دو در عنصر مورد استفاده به عنوان آلیاژ آلومینیوم است، در سری ۷۰۰۰ عنصر اصلی آلیاژ روی بوده و در سری ۶۰۰۰ عنصر منیزیم است.

سنسور تاچ سه بعدی اپل

بنابر گفته‌ی اپل، آلومینیوم مورد استفاده در آیفون ۶ اس پلاس تنها دو گرم نسبت به نسل قبلی وزن بیشتری دارد و حتی آلومینیوم بکار رفته در آیفون ۶ اس نسبت به آیفون ۶، یک گرم سبک‌تر است. بنابراین ممکن است آلیاژ جدید مصرفی آیفون‌های جدید را از Bendgate دیگر نجات دهد اما دلیل افزایش وزن آن‌ها نیست.

دلیل اصلی این افزایش در وزن، استفاده از صفحه نمایش لمس سه بعدی است. در آیفون ۶ صفحه نمایش ۱۲ گرم وزن داشته اما حالا این مقدار به ۲۹ گرم رسیده است. ۱۷ گرم اضافه شده به دلیل لایه‌ی جدیدی است که برای اندازه‌گیری مقدار فشار، بکار گرفته شده است.

POST A COMMENT.