ورود اپل به حوزه ی خودروسازی و تغییر سیاست ها در این زمینه

در سالهای اخیر شواهده به دست امده حاکی از گسترش فعالیت های ابر کمپانی اپل در زمینه خودرو و خودروسازی و همکاری اپل با شرکای تجاری خود در بازار خودرو در زمینه بازار خودرو میباشد.شکایت کمپانی ۱۲۳ Systems از جمله‌ی شواهد دال بر این موضوع میباشد.

شکایت systems 123 از اپل

طی این شکایت کمپانی ۱۲۳ Systems که در حوزه‌ی ساخت باتری‌های مورد استفاده در خودروها برای کمپانی‌های بسیار شناخته شده فعالیت می‌کند، شکایتی را علیه اپل به دادگاه ارائه کرده که براساس آن اپل در تلاش است تا متخصصان این کمپانی را به استخدام خود درآورد. کارشناسان این موضوع را به عنوان علت اثبات ادعای خود در مورد ورود اپل به حوزه‌ی خودروسازی مطرح می‌کنند.

اپل در دو فصل اخیر، ۱۳ و ۱۸ میلیارد دلار سود خالص را به جیب زده است. مجموع سود خالص کسب شده توسط اپل در دو فصل اخیر تقریباً با بودجه‌ی تحقیق و توسعه‌ی کل کمپانی‌های خودروسازی در چهار ماه برابری می‌کند، از این‌رو می‌توان به روشنی دید که اپل از نظر مالی نیز مشکلی برای ورود به این حوزه ندارد.بدین ترتیب بی شک ورود اپل به بازار خودروسازی که بازاری بسیار سودآور برای این کمپانی خواهد بود به دور از ذهن نیست.

از سویی دیگر، کارشناسان به این نکته اشاره می‌کنند که خوردوهای الکتریکی در حال حاضر بسیار گران قیمت هستند. این موضوع بدین معنی است که شاید در آینده‌، فرآیند استفاده از خودروها متحول شود و خودروهای هوشمند الکتریکی بصورت اشتراکی بین خریداران مورد استفاده قرار گیرند؛ یعنی به جای خرید خودرو، استفاده از خوردوهای هوشمند بصورت پرداخت آبونمان ماهیانه باشد. این موضوع باعث کاهش شدید هزینه‌های تأمین انرژی و استفاده از خودروها در طول ۲۴ ساعت می‌شود. ضمناً باید به حل مشکل پارکینگ نیز در سطح شهرها اشاره کرد.

چنین ساز و کاری می‌تواند روش تجارت و کسب و کار تسلا را نیز تغییر دهد. تسلا خودروهای الکتریکی خود را با قیمت‌های نسبتاً بالا توسعه می‌دهد. ضمناً روش‌های نگهداری و تأمین انرژی برای این خودروها نیز با وجود وابستگی به انرژی‌های تجدید پذیر، بسیار پر هزینه است.

به نظر شما اپل فقط در زمینه قطعات جانبی خودرو ها فعالیت خود را آغاز میکند و یا به صورت مستقیم وارد بازار طراحی و تولید خودرو خواهد شد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *