اپل واچ محصولی با سود بالا برای اپل خواهد بود

No Comment
موبایل و تبلت
0
0

اپل واچ یا ساعت هوشمند اپل از نظر کارشناسان جز سودآورترین محصولات اپل تاکنون به شمار می آید. حال کمپانی IHS با انتشار گزارشی هزینه‌ی ساخت ساعت‌هوشمند اپل را بسیار پایین خوانده و با ارائه‌ی اعداد و ارقام، مدعی شده که حاشیه‌ی سود هر دستگاه اپل واچ ۷۶ درصد است.در صورتی که این گزارش حقیقت داشته باشد شاهد سود آوری هنگفتی از جانب اپل در تولید و عرضه اپل واچ خواهیم بود.

AppleـWatch

اپل از جمله‌ی کمپانی‌هایی است محصولاتش را با حاشیه‌ی سود بالایی برای این کمپانی دارد. IHS با انتشار گزارشی نشان داده که اپل واچ سودده‌ترین محصول این کمپانی است. براساس اطلاعات ارائه شده، این موسسه تخمین می‌زند که ساخت هر دستگاه اپل واچِ ۳۸ میلی‌متری از نظر سخت افزار بکار برده شده هزینه‌ای ۸۱٫۲۰ دلاری را به اپل تحمیل کند. با احتساب هزینه‌ی تولیدِ ۲٫۵۰ دلاری به ازای هر اپل واچ، هزینه‌ی مورد نیاز برای ساخت این ساعت‌هوشمند به ۸۳٫۷۰ دلار می‌رسد. با توجه به اینکه ارزان‌ترین نسخه از اپل واچ قیمتی ۳۴۹ دلاری دارد، پس می‌توان به این نتیجه رسید که ۲۶۶ دلار عاید اپل می‌شود. در واقع می‌توان این چنین گفت که ۷۶ درصد از مبلغ دریافت شده از فروش هر اپل واچ عاید اپل می‌شود. برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانیم که آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس به ترتیب حاشیه‌ی سود ۶۹ و ۷۱ درصدی را برای این کمپانی رقم می‌زنند.

AppleWatch_2

البته باید به این موضوع اشاره کرد که هزینه‌ی محاسبه شده توسط IHS، بسیاری از سایر هزینه‌ها را شامل نمی‌شود. از جمله‌ی این هزینه‌ها می‌توان به هزینه‌ی صرف شده برای تحقیقات و توسعه، حمل و نقل، بازاریابی، توسعه‌ی نرم‌افزار و گواهی‌های دریافت شده اشاره کرد. در صورتی که این هزینه‌ها را نیز از مبلغ مورد نظر کسر کنیم، حاشیه‌ی سود اپل بسیار کاهش خواهد یافت. البته بازهم باید اپل واچ را در زمره‌ی سودده‌ترین محصولات به حساب آورد، چراکه نمونه‌ی ادیشن این ساعت، جز در جنس بدنه و بند تفاوت خاصی با سایر نسخه‌ها ندارد، اما حاشیه‌ی سود آن بسیار بیشتر است.

این مسله میتواند سیاست های قوی مدیریتی کمپانی بزرگ اپل را نشان دهد که در کنار دانش و تکنولوژی توانسته با کاهش هزینه ها رقبا را پشت سر بگذارد و سود مناسبی را نیز به دست آورد.

نظر شما در مورد اپل واچ ساعت مدرن و زینتی اپل چیست؟

POST A COMMENT.