روبات هوشمند نظامی سپاه پاسداران در رزمایش پیامبر اعظم رونمایی شد

No Comment
جنگ افزاردنیای تکنولوژی
0
0

بلافاصله پس از اتفاقات و صحبت های پیش امده در کنگره امریکا٬سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رزمایش پیامبر اعظم را در آبهای خلیج همیشه پارس آغاز کرد و از دستاوردهای جدید خود از جمله روبات هوشمند نظامی رونمایی نمود.

این ربات مجهز به سیستم های شناسایی مخفیانه و تهاجمی به جهت شناخت مواضع زمینی دشمن خواهد بود.استفاده از فناوری‌های روز و مخصوصا روباتیک در میدان‌های جنگ‌ اهمیت بسیاری پیدا کرده، چراکه با استفاده از فناوری‌های روز می‌توان نیروهای انسانی را حفظ کرد و در وظایفی که خطرات جانی کمتری دارد، به کار گرفت.به عنوان مثال شناسایی میادین مین دشمن٬سیستم های ردیاب حرارتی برای شناسایی نفرات دشمن و…را میتوان یکی از راهکارهای در پیش گرفتن چنین سیاستی، استفاده از روبات درمیدان نبرد است که این روزها توسعه‌ی آن‌ توسط بسیاری از سازمان‌های تحقیقاتی وابسته به نیروهای نظامی صورت می‌گیرد. سپاه پاسداران نیز دیروز در جریان رزمایش پیامبر اعظم، از دو روبات شناسایی و تهاجمی خود رونمایی کرد.

روبات نظامی سپاه

یکی از روبات‌های رونمایی شده، نمونه‌ای برای استفاده در کاربردهای شناسایی است و دوربین‌های حرارتی نصب شده روی آن می‌تواند تا شعاع پنج کیلومتری در شناسایی منطقه، کاربران را یاری کند. همچنین باید به روبات مسلحی نیز اشاره کرد که برد آن پنج کیلومتر است.

در زمینه دریایی و هوایی نیز رزمایش پیامبر اعظم (ص) بسیار تحسین برانگیز ظاهر شد و اخبار دستاوردهای نیروی هوایی و دریایی را نیز تحت پوشش قرار خواهیم داد.

بدین ترتیب فصلی دیگر در زمینه نوآوری های دفاعی را دانشمندان کشور رقم زدند و بار دیگر توانستیم در این رزمایش با استفاده از نوآوری های تکنولوژیکی اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشیم.رزمایش پیامبر اعظم (ص) تحت پوشش رسانه های مختلف دنیا قرار گرفت و کارشناسان بسیاری در این زمینه اظهار نظر داشتند و این رویداد بزرگ را مورد برسسی قرار دادند.

نظر شما در مورد ربات نظامی سپاه پاسداران و رزمایش پیامبر اعظم چیست؟

آخرین اخبار دنیای تکنولوژی را در پارس بیت کوین دنبال نمایید

POST A COMMENT.