ساخت نسل بعدی پردازنده های اپل A9 توسط سامسونگ

با وجود اختلافات همیشگی دو کمپانی سامسونگ و اپل بر سر پتنت ها و دیگر مسایل قانونی ٬ همواره همکاری های پشت پرده در بین برند های مختلف از جمله اپل و سامسونگ وجود دارد. پردازنده اپل A9 توسط سامسونگ طراحی میشود.

بر طبق گزارشی که توسط روزنامه ی کره ای Maeil Business به انتشار رسیده است ٬ کمپانی کره‌ای سامسونگ دیگربار همکاری با اپل و تولید تراشه و پردازنده های این کمپانی را از سر خواهد گرفت. این گزارش حاکی از آن است که سامسونگ ۷۵ درصد از کل تراشه‌ی مورد نیاز برای تولید نسل بعدی آیفون را بر عهده خواهد داشت. به نقل از رویترز، سامسونگ این تراشه‌ها را در کارخانه‌ی تگزاس خود تولید خواهد کرد.بدین ترتیب احتمال طراحی پردازنده ی نسل بعد اپل A9 توسط سامسونگ قوت میگیرد.

سامسونگ یکی از کمپانی‌هایی است که علاوه بر تولید گوشی‌های‌هوشمندبا برند خود، سخت‌افزار مورد نیاز از قبیل تراشه، صفحه‌ی نمایش و موارد دیگر را نیز برای سایر رقبا، تولید می‌کند. سامسونگ یکی از معدود کمپانی‌هایی است که قادر است تعداد بسیار بالایی از تراشه‌های مورد نیاز اپل را برای استفاده در نسل بعدی آیفون، بدون مشکل خاصی تولید کند. آخرین بار سامسونگ تراشه‌ی A7 مورد استفاده در آیفون 5S را برای اپل تولید کرد، اما سال گذشته اپل برای تولید تراشه‌های خود سراغ کمپانی تایوانی TSMC رفت.این مسله به دلیل اختلافات و منازعات دو کمپانی بر سر پتنت ها پیش آمد.

هنوز مشخص نیست این دو کمپانی چگونه به یکباره دوباره همکاری با یکدیگر را از سر گرفته‌اند. اپل و سامسونگ در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند، از این‌رو باید برای دریافت اطلاعات بیشتر به انتظار روزهای آینده نشست.

نظر شما در مورد چنین همکاری هایی چیست ؟ ایا در آینده اینگونه همکاری ها موجب رشد بیشتر دو کمپانی خواهد شد ؟ در گفتوگوی پارس بیت کوین شرکت نمایید.

از فروشگاه اینترنتی پارس بیت کوین دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *