درپی درخواست کاربران تقویم شمسی به ویندوز 10 افزوده شد

No Comment
دنیای تکنولوژی
0
0
تقویم شمسی ویندوز 10

پس از تشکیل کمپین اضافه شدن تقویم شمسی و پارسی به ویندوز 10 و درخواست های متعدد کاربران در سراسر دنیا.مایکروسافت بلاخره سر تعظیم فرود اورد و تقویم شمسی را به ویندوز 10 اضافه نمود.

پس از حجم انبوه درخواست‌ های کاربران پارسی زبان در سراسر دنیا مبنی بر اضافه شدن تقویم شمسی به ویندوز 10، مایکروسافت تصمیم گرفته به مهم‌ترین خواسته مطرح شده توسط کاربران در صفحه پیشنهادات خود پاسخ مثبت دهد. این کمپانی امروز در صفحه‌ی مربوط به این درخواست اعلام کرده که قابلیت تقویم فرسی شمسی به ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود:

اگر به خاطر داشته باشید، دو ماه پیش مشخص شد که در صفحه Users Voice مایکروسافت، مهم‌ترین خواسته کاربران، اضافه شدن تقویم شمسی به این سیستم عامل بود. پس از انتشار این خبر در رسانه های پارسی زبان از جمله پارس بیت کوین، مساله مطرح شده مذکور رشد فزاینده‌ای داشت و بسیاری از کاربران فارسی زبان به صفحه Users Voice ویندوز رفته و به درخواست اضافه شدن تقویم شمسی رای دادند که باعث شد این خواسته با اختلاف زیاد به مهم‌ترین خواسته کاربران ویندوز به مایکروسافت تبدیل شود.

حال مایکروسافت رسما تایید کرده که این قابلیت به ویندوز ۱۰ اضافه شده است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که نسخه پیش‌نمایش ویندوز را روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید، باید سیستم عامل را بروزرسانی کنید تا با دریافت آخرین آپدیت، این قابلیت به ویندوز 10 اضافه شود. بدون شک اضافه شدن چنین قابلیتی برای ما ایرانیان و تمام افرادی که از تقویم شمسی استفاده می‌کنند، می‌تواند بسیار جذاب باشد.

امیدواریم دومین درخواست مهم مطرح شده در صفحه Users Voice که درخواست ایرانیان برای باز شدن دسترسی به فروشگاه ویندوز (Windows Store) بود نیز مورد توجه این کمپانی قرار گرفته و از این بابت نیز مشکلی نداشته باشیم.

در سال های اخیر و درپی بالاتر رفتن اگاهی ایرانیان و پارسی زبانان سراسر دنیا و رخنه و ریشه دار شدن بیشتر انها در دنیای مجازی به مرور شاهد گسترش زبان پارسی در نرم افزار های گوناگون هستیم و این امر موجب معرفی فرهنگ و زبان مردمان ما به دنیا خواهد بود.سیاستی که کشور های عربیو حاشیه خلیج فارس سالیان گذشته به آن توجه داشتند.

POST A COMMENT.