بررسی فرایند تولید سوپر اسپرت رنو Renaultsport R.S. 01

سال ۲۰۱۴ و به خصوص تابستان برای رنو بسیار فصل پرکاری بود و ثمره ی این تلاش معرفی خودروی سوپر اسپرت RenaultSport R.S. 01 به جهانیان بود.و ویدیوی فرایند تولید این خودرو و گفتوگو با طراحان اصلی انرا در ادامه در پارس بیت کوین مشاهده نمایید.

در جای جای طراحی بدنه و اسکلت اصلی RenaultSport R.S. 01 میتوان ظرافت و هنر طراحان انرا مشاهده نمود که نهایت توان خود را برای طراحی به کارگرفته اند.علاوه بر ظاهر زیبا در این خودرو، رنو از یک شاسی فیبرکربی ساخت کمپانی Dallara بهره گرفته است.فیبر کربن به سبب استحکام فوق العاده و انعطاف در زمان ضربه های شدید کاربرد بسیار بالایی در قطعات اصلی خودرو ٬ هواپیما و…دارد.

کمپانی فرانسو رنو در RenaultSport R.S. 01 از یک موتور ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر وی ( V ) شکل یه همان خورجینی در این خودرو استفاده کرده‌اند که در واقع این موتور را از شریک ژاپنی خود، نیسان به عاریه گرفته‌اند. موتور مورد استفاده در واقع همان قلب تپنده‌ی نیسان GTR است که توسط نیسمو تقویت شده است. رنو اعلام کرده که این موتور قادر است ۵۰۰ اسب بخار قدرت را در ۶۰۰ نیوتن متر تولید کند که در مقایسه با موتور جی‌تی‌آر، ۴۲ اسب بخار کمتر است. اما با توجه وزن کمتر این خودرو در مقایسه با گل سرسبد نیسان، رنواسپورت R.S. 01 وضعیت بهتری دارد. سوپراسپورت رنو تنها ۱۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد که ۶۴۰ کیلوگرم از نیسان جی‌تی‌آر سبک‌تر است. این خودرو قادر است در کمتر از سه ثانیه از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد.

ویدیو مراحل تولید و گفتوگو با مهره های اصلی طراحی RenaultSport R.S. 01 را در فریم زیر مشاهده نمایید:

با این حال به نداشتن طراحی اختصاصی در قسمت موتور برای RenaultSport R.S. 01 یک ضعف محسوب میشود و کمپانی هایی عرصه را به نفع خود به پایان میرسانند که طراحی ظاهری و ساختاری را به صورت اختصاصی داشته و در این زمینه صاحب سبک باشند.

رنو برای انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها از یک گیربکس هفت سرعته‌ی ساخت Sadev بهره گرفته است که از فناوری ضد واماندگی همراه با پدال‌های پشت فرمان همچون خودروهای فرمول یک استفاده می‌کند. رنو این خودرو را بسیار زیبا طراحی کرده و هیچ‌یک از مشخصات آن بی‌دلیل در این خودرو قرار نگرفته است. برای مثال می‌توان به ورودی‌های هوا در طرفین خودرو اشاره کرد که برای گذراندن هوا از عقب خودرو به منظور خنک کردن تایرهای پشتی و ایجاد چسبندگی بیشتر به جاده مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنو سوپراسپورت خود را در مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز شرکت خواهد داد تا با رقبای قدرتمندی چون فورد جی‌تی جدید به رقابت بپردازد.

نظر شما درمورد Renaultsport R.S. 01 چیست ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *