اپل واچ تا ۱۹ ساعت شارژ نگهداری خواهد کرد

No Comment
دنیای تکنولوژی
0
0
apple-watch-gold-اپل واچ

طول عمر باطری ساعت های دیجیتال مسله ی مهمی است و گجت پوشیدنی اپل که اپل واچ نامگذاری شده نیز از این قاعده مستثنا نیست. به زودی شاهد عرضه Apple Watch توسط اپل خواهیم بود و اخبار جدیدی هر روز پیش از عرضه به بیرون درز میکند.

گجت‌های پوشیدنی علاوه بر وظیفه همیشگی خود باید عملیات متنوع‌تری نظیر برقرار کردن تماس، ارسال پیامک، چک کردن ایمیل و غیره را انجام بدهند؛به همین دلیل عمر باطری در آنها بسیار حیاتی است و در نتیجه معماری باتری این ابزارها باید گونه‌ای طراحی شود که از عهده یک روز کاری کاربر بر آید. حجم کوچک ساعت های دیجیتالی نیز باعث محدودیت حجم لیتیوم باطری های مورد استفاده خواهد شد و تکنولوژی بهبود یافته تری را نسبت به باطری دیگر لوازم دیجیتال میطلبد.

بر اساس گزارشاتی که وب سایت معتبر 9to5mac منتشر نموده است. به نظر میرسد اپل واچ  قادر به نگهداشتن شارژ باطری تا ۱۹ ساعت میباشد،اگر بخواهیم به صورت جزئی‌تر به قضیه نگاه کنیم باید بگوییم 2.5 الی 4 ساعت در حالت استفاده از برنامه‌های سنگین، 3 روز در حالت Stand by و 4 روز در حالت Sleep آن چیزی است که اپل مارا به مشاهده آن در اپل‌واچ  دعوت می‌کند. البته این امکان وجود دارد که اهداف بلند پروازانه اپل به صورت کامل در اولین نسخه اپل‌واچ تحقق پیدا نکند.با این حال ایده ی اولیه ساخت چنین ساعتی ابتدا توسط اپل به وجود آمد و حال آنکه اپل هنوز اپل واچ را عرضه نکرده است.اما دیگر کمپانی ها به سرعت طرح هایی مشابه را طراحی و به عرضه رسانده اند.

تنوع طراحی اپل واچ نیز بسیار قابل توجه است و در سه نوع اسپورت ٬ کلاسیک و گلد عرضه خواهد شد.قیمت ورژن طلایی اپل واچ همراه با روکش طلای ۱۸ عیار در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار براورد شده است و تا زمان عرضه نهایی قیمت دقیق مشخص خواهد شد.

اپل در حال حاضر بر روی تعادل و بهره‌وری بهینه بین بقا و عملکرد عمر باتری اپل‌واچ  تمرکز کرده است.  به‌عنوان مثال یکی از برنامه‌هایی که بر روی اپل‌واچ قرار دارد برنامه ورزش و تست سلامت است که انتظار می‌رود اپل‌واچ در حالت استفاده مداوم از آن بتواند 4 ساعت دَوام بیاورد.

applewatch-اپل واچ-تصاویر

طبق گفته اپل پردازنده  S1 که برای اولین بار در تولید محصولات این غول دنیای فناوری استفاده شده است قدرتی معادل پردازنده A5 اپل را دارد که در گذشته بر روی نسل‌های پیشین آیفون شاهدش بودیم. هم‌چنین صفحه نمایش Retina که در اپل‌واچ استفاده شده است می‌تواند باعث پایین آمدن طول عمر باتری این گجت پوشیدنی شود.

با آن که حدود 4 ماه از معرفی اپل‌واچ می‌گذرد اما اپل تاریخ رسمی معرفی این عضو جدیدش  را مشخص نکرده است. طبق شایعات و خبرهای گذشته احتمالا باید اوایل سال جاری  شاهد حضور اپل‌واچ در پشت ویترین مغازه‌ها باشیم.

نظر شما چیست ؟ ایا اپل واچ بهتر از ساعت های دیجیتال دیگر رقبا عمل خواهد نمود ؟

POST A COMMENT.