اندروید ۵ آبنبات چوبی برای گلکسی نوت ۴ به دلیل هدست Gear VR تاخیر خورد

No Comment
دنیای تکنولوژی
0
0
Samsung-Galaxy-Note-4-Android-5.0-Lollipop

برند های معتبر برای عرضه اندروید نسخه ۵ ابنبات چوبی دچار تاخیر شده اند.سامسونگ و اچ تی سی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و گلکسی نوت ۴ نیز به دلیل پورت کردن هدفون Gear VR در اندروید نسخه جدید از برنامه عقب ماند.

شرکت ها و کمپانی های مختلف با توجه به فشردگی کاری در ابتدای سال میلادی جاری برنامه ی بسیار سنگینی را برای بروزرسانی ها در دستور کار دارند و چنین تاخیر هایی دور از ذهن نیست.رقابت در بروزرسانی به اپدیت سیستم عامل اندروید ۵ ابنیات چوبی در بین شرکت ها به حدی بود که باعث شد اکثریت از برنامه جا بمانند.چرا که اکثر برند ها دارای مدل های بسیار متنوع هستند و کانفیگ اندروید برای مدل های مختلف امری بسیار زمان بر خواهد بود.به خصوص برای شرکت هایی که نسخه اندروید را سفارشی تر و اختصاصی تر میکنند و تغییرات لازم و مخصوص کمپانی خود را در آن لحاظ میکنند.

اچ تی سی اولین کمپانی بود که اعتراف از عقب ماندن از برنامه ۹۰ روزه خود برای ارتقا به نسخه اندروید ۵ نمود.

روز گذشته، اچ‌تی‌سی اولین شرکتی بود که با گذر از ضرب الاجل ۹۰ روزه‌ای که برای بروزرسانی دستگاه‌های خود تعیین کرده بود، البته این شرکت نیز نظیر رقبا تمام تلاش خود را به کار بست و برخی نسخه‌های One M8 در مناطق مشخصی شاهد عرضه‌ی بروزرسانی اندروید ۵٫۰ بودند؛ اما همانطور که شاهد بودیم، اغلب کاربران در تاریخ ۱ فوریه که مهلت ۳ ماهه‌ی اچ‌تی‌سی به اتمام می‌رسید به این نسخه از اندروید دست پیدا نکردند. می‌توان اطمینان داشت که طی روزهای آینده، به همین ترتیب شاهد اطلاع‌رسانی بسیاری تولیدکنندگان دیگر در خصوص نرسیدن به بازه‌ی زمانی اعلام شده خواهیم بود؛ حتی اگر برخلاف اچ‌تی‌سی، از قبول رسمی آن سر باز زنند.تنوع زیاد در محصولات چنین مشکلاتی را نیز در بر خواهد داشت و کمپانی هایی به مانند اپل هیچگاه درگیر چنین فشارها و تداخلاتی به دلیل انسجام در مدل هایی محدود نخواهند بود.

همه ی نگاه ها بر روی کمپانی سامسونگ است و می‌توان آنرا زیرنظرترین سازنده در خصوص ارائه‌ی این بروزرسانی دانست. چرا که سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی دستگاه‌های اندرویدی در دنیا محسوب می‌شود جای تعجب نخواهد داشت. نیازی به ذکر این مورد نیست که این سازنده، مدل‌های بسیار متنوعی روانه‌ی بازار کرده که اکنون کاربران آن‌ها با نگرانی چشم‌انتظار بروزرسانی مربوطه هستند. البته مسلم است که هیچ دسته‌ای از کاربران سامسونگ، بیش از دارندگان گلکسی نوت ۴ در انتظار نیستند.

گوشی هوشمند اندرویدی گلکسی نوت ۴ در حال حاضر جدیدترین پرچمدار سامسونگ است و کاربران این مدل در انتظار ارایه اندروید ۵ یا ابنبات چوبی برای این مدل هستند.. ممکن است خبرها و صحبت‌های فعلی همگی حول محور گلکسی اس ۶ در جریان باشد اما در حال حاضر، مسلما پرچمدار بعدی پاسخ این مساله نخواهد بود. گلکسی نوت ۴ تنها چند ماه سن داشته و هم‌اکنون اصلی‌ترین دستگاه در خانواده‌ی گلکسی سامسونگ به شمار می‌رود. با این وجود با فرا رسیدن ماه فوریه، هنوز هم هیچ خبری از آبنبات چوبی برای این دستگاه نیست. اکنون با بدست آمدن خبرهای جدید، به مرور روشن می‌شود دلیل این ماجرا از چه قرار است. بر اساس خبر جدید ارائه شده توسط یکی از منابع نزدیک به سامسونگ، مقصر اصلی ارائه نشدن بروزرسانی برای نوت ۴، هدست واقعیت مجازی Gear VR است.

دلیل اصلی تاخیر هماهنگ نبودن Gear VR با کرنل نسخه جدید اندروید در Samsung Galaxy Note 4 است.سطح دسترسی ها و دیگر بهینه سازی ها برای Gear VR در گلکسی نوت ۴ هنوز به انجام نرسیده و سامسونگ چاره ای جز به اتمام رساندن بهینه سازی ها برای ارایه اندروید ۵ ابنبات چوبی برای گلکسی نوت ۴ ندارد چرا که هماهنگ ترین دستگاه برای Gear VR همین مدل است و آکیولس سازنده ی گیر وی ار هم به منظور تسریع در ارایه این نسخه درحال همکاری با سامسونگ است.بنابراین در نهایت اینطور که مشخص است، دارندگان گلکسی نوت ۴ سامسونگ هنوز هم باید برای دریافت اندروید ۵٫۰ آبنبات چوبی به انتظار خود ادامه دهند.

نظر شما در مورد تاخیر در ارایه اندروید نسخه ۵ چیست؟

POST A COMMENT.