اختلال و هک شدن BITSTAMP علت افت قیمت اخیر بیت کوین بود

صرافی بزرگ آنلاین بیت کوین BITSTAMP در هفته ی اخیر هک شد و حدود ۵ میلیون دلار از حساب کاربران تخلیه شد و بیت استمپ و کاربران BITSTAMP را متضرر کرد.بیش از هر مسله ای همیشه بر این امر تاکید شده است که در سایت های آنلاین مبالغ سنگین نگهداری نشود و تا حد امکان بیت کوین خود را در کیف پول افلاین و در لپتاپ یا سیستم شخصی امن خود نگهداری نمایید.

حدود ۱۹ هزار واحد بیت کوین در این حمله سایبری به سرقت رفته و درحال حاضر سایت BITSTAMP به حالت غیر فعال درامده و کلیه تراکنش ها در حالت تعلیق به سر میبرد.همین امر سبب شد که قیمت بیت کوین در ۴ ژانویه ۲۰۱۵ به زیر ۳۰۰ دلار سقوط کند و هم اکنون در قیمت ۲۷۴ دلار به سر میبرد.در بیانیه کمپانی بیت استمپ این مسله را توضیح داده است و بیان شده که متخصصین در تلاش برای راه اندازی مجدد وبسایت و رفع خطاها و رخنه های امنیتی میباشند.

BITSTAMP دلیل افت قیمت بیت کوین

پس از فروپاشی کمپانی MT GOX این دومین اختلال بزرگی است که در شبکه بیت کوین به وقوع پیوسته و به نوعی بیت کوین ٬سال جدید میلادی را به بدترین شکل ممکن آغاز کرد.

سیستم هک به این شکل عمل نموده که به طور مثال فردی ۲۷۷ دلار انتقال داشته که ۲۶۶ دلار به حساب واریز میشده.و بدین ترتیب در طول ساعات متمادی مبالغ بسیار ریز و متعددی به حساب های تیم هک کننده انتقال پیدا میکرده است.

در حال حاضر به دلیل معلق بودن بیت استمپ دیگر صرافی ها ترافیک و فشار سنگینی را برای انجام نقل و انتقالات کاربران تجربه میکنند.پارس بیت کوین نیز از هدایای کریسمس هکر ها بی بهره نماند و در تاریخ ۲۰ تا ۲۷ دسامبر مورد حمله های شدیدی قرر گرفت و با تمهیدات لازم توانستیم از این حمله ها عبور نماییم و وظیفه اطلاع رسانی خود را ادامه دهیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *