مکبوک ایر 12 اینچ اپل به زودی عرضه میشود

 شایعات به پایان رسید و خبر رسمی عرضه ی مکبوک ایر 12 اینچ همراه با پردازنده های اینتل توسط مراجع نزدیک به اپل تایید شد و در سه ماهه اول ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد.

بیشترین ضعف مکبوک ایر در صفحه نمایش و کیفیت پایین آن بود.اپل در سری جدید ۱۲ اینچ میکبوک ایر این ضعف را جبران خواهد نمود.دیجی‌تایمز -رسانه‌ی نزدیک به تولیدکنندگان آسیایی، گزارش داده که کارخانه‌‌ی کوانتا ۳۰ هزار کارمند جدید استخدام می‌کند تا بتواند نیاز اپل برای تولید اپل‌واچ و مک‌بوک ایر رتینا را پوشش دهد.دیروز گزارش شد که مک‌بوک‌ایر ۱۲ اینچ رتینا قرار است جایگزین هر دو مدل ۱۱ و ۱۳ اینچ فعلی این لپ‌تاپ شود. با این حال اپل نسخه‌ی ۱۳ اینچ قدیمی را با قیمت پایین‌تر عرضه خواهد کرد.

در آخرین اخبار اپل قصد تولید پردازنده های اختصاصی برای مکبوک ایر را اعلام نموده است و با این حال تا زمان طراحی و عرضه پردازنده ی اختصاصی اپل مکبوک ایر ۱۲ اینچ با پردازنده های جدید اینتل تولید خواهد شد.

اینتل در CES امسال از پردازنده‌های نسل پنجم خود با نام Broadwell رونمایی کرد. این پردازنده‌ها که بر اساس لیتوگرافی ۱۴ نانومتری تولید می‌شوند٬ احتمالا در مک‌بوک ایر جدید نیز بکار گرفته می‌شوند. این پردازنده‌ها بدون فن نیز قابل استفاده هستند و از این بابت، امکان باریک‌تر شدن مک‌بوک ایر جدید نیز وجود دارد. صفحه‌نمایش رتینا مصرف انرژی به مراتب بالاتری در مقایسه با صفحه‌نمایش‌ِ مک‌بوک‌ایرِ فعلی خواهد داشت اما از جایی که پردازنده‌ی نسل پنجم اینتل، مصرف انرژی بهینه‌تری دارد و بدون فن کار می‌کند می‌تواند مصرف انرژی بیشترِ نمایشگر را جبران کند.

براساس اطلاعات غیر رسمی، مک‌بوک ایر ۱۲ اینچ قرار است از USB 3.1 و کانکتور نوع C پشتیبانی کند. در این کانکتور می‌توان کابل USB را از هر جهت وارد درگاه کرد.در حال حاضر سری لپتاپ های مکبوک اپل ٬جز پرطرفدارترین لپتاپ های بازار هستند و کاربران در سطوح مختلف کاربری اقدام به استفاده از مکبوک ها و سیستم عامل Mac OS مینمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *