سقوط آزاد و افت قیمت بیت کوین در پی بلاک شدن سایت ها در روسیه

افت قیمت-bitcoin

قیمت بیت کوین در ساعات گذشته به حدود ۱۸۰ دلار در هر واحد دچار سقوط شد.شرکت مخابراتی روسی Roskomnadzor پنح مرجع اصلی بیت کوین یعنی Bitcoin.org , Bitcoin.it , BTCsec.com ,Indacoin , Coinspot.io را فیلتر نمود . توجیح این امر ترس ازگسترش اقتصاد سایه ( shadow economy ) بوده است و طبق قانون روسیه جایگزین های پول امکان گسترش در این کشور را نخواهند داشت .

حال وبسایت بلغاری btc-e که واحد اصلی تبدیل روبل روسی به بیت کوین است و دیگر وبسایت های معتبر و قطب های بیت کوین در روسیه نیز در خطر بلاک شدن قرار گرفته اند و فشار بر روی شبکه ی بیت کوین بیش از پیش شده است. وضعیت قانونی بیت کوین در روسیه بسیار پیچیده شده است و مراجع قضایی به دنبال وضع قوانین سفت و سخت در زمینه کنترل بازار بیت کوین برای جلوگیری از پولشویی هستند.

اقای استن موسس کمپانی Indacoin در مصاحبه با کوین دسک توضیح میدهد که بیت کوین در روسیه غیر قانونی نیست و Roskomnadzor حق بلاک کردن سایت های مرتبط با بیت کوین را ندارد و بنیاد های بیت کوین در روسیه در حال طی مراحل حقوقی برای مبارزه حقوقی با این شرکت خواهند بود. تهاجم روسیه به اکراین و وضعیت روبل روسیه نیز در کشمکش های اخیر بی تاثیر نبوده است.

به گزارش پارس بیت کوین کارشناسان پیش بینی روند کاهش قیمت تا حدود ۱۵۰ دلار را نیز نموده اند و باید دید کاهش قیمت بیت کوین چه تاثیراتی بر ضریب سختی شبکه بیت کوین خواد داشت.در حال حاضر بزرگترین کمپانی استخراج ابری بیت کوین در دنیا cex.io دستگاه های استخراج خود را به حالت تعلیق دراورده است و افت ضریب سختی شبکه بیت کوین در صورت ادامه روند نزول قیمت ٬ قابل پیش بینی است.

نظر شما در مورد این وقایع چیست ؟

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکان پذیر است ©

 

Website Comments

POST A COMMENT.