راهنمای کامل بیت کوین

No Comment
آموزش ها
0
1

بیت کوین به زبان ساده

تو این صفحه اول بیت کوین رو معرفی میکنیم٬ بعد ابزار مورد نیاز

رو در اختیارتون میزاریم تا با دنیایی

از قابلیت های جدید بیت کوین آشنا بشید

مثال اولیه و ساده

سیستم بیت کوین به صورت همتا به همتا پایه گذاری شده.سیستمی پایاپای٬بدین شکل که هیچگونه دخل و تصرفی در پایه و اساس انتقال مبلغ انجام نمیشود.به صورت ساده تر٬شخص سوم یا سیستمی میانی در تراکنش مالی شما وجود نخواهد داشت.در دنیای دیجیتال٬شما همواره میتوانید نوعی کپی دیجیتال از داده ها به وجود آورید٬برای مثال یک خواننده قطعه ی موسیقی به وجود می آورد٬و این قطعه قبل از مرحله تولید توسط شخص دیگری دزدیده میشود و آهنگ مورد نظر با صدای شخص دیگری ضبط و خوانده میشود.به این ترتیب حق شخص سازنده ضایع میشود.حال این را در نظر بگیرید که سازنده ی این قطعه ی خام موسیقی٬ در مرحله تولید نزد افرادی دیگر در یک سیستم قابل اثبات٬قطعه ی خود را ثبت میکند.بدین شکل اگر هر فرد دیگری یک کپی از این قطعه را به سرقت ببرد و قصد سو استفاده از آن را به نام خود داشته باشد٬امکان آن وجود ندارد٬زیرا این قطعه توسط یک سیستم قابل اثبات به نام شخص سازنده به ثبت میرسد.

حال یک سامانه ی گسترده را در نظر بگیرید٬که هر شخصی دارای یک شماره حساب دیجیتالی است.به مانند شماره کارت های عابر بانک هایتان و مبلغی در آن موجود میباشد.در صورتی که به سرور اصلی بانک حمله سایبری انجام شود٬کل شبکه دچار اختلال خواهد شد٬ حساب کلیه کاربران تخلیه میشود و به یک یا چندین حساب مجزا انتقال میابد.در سیستم بانکداری یک سرور و شبکه ی اصلی و ثابت وجود دارد.با تمام امنیت و غیر قابل نفوذ بودن٬در صورت حمله به این شبکه توسط هکر ها٬کلیه حساب هایی که به این مرکز متصل هستند دچار اختلال خواهند شد.

بیت کوین

پس سیستمی متمرکز هرچقدر هم که دارای اقدامات امنیتی بالایی باشد بسیار آسیب پذیر تر خواهد بود.بیت کوین سیستمی جدید را ارایه نمود.سیستمی به صورت تارهای عنکبوت.به مانند اینترنت.اینترنت یا تار جهان گستر وب٬ در همه جا گسترده شده است و توسط میلیون ها نفر در دنیا اداره میشود٬شباهت بیت کوین به اینترنت فقط در گستردگی آن است.چرا که شما به سادگی در دنیای اینترنت با نفوذ به سایت های بزرگ دنیا میتوانید این سایت هارا دچار اختلال کرده ٬مبالغ هنگفتی دلار و سایر ارز ها را به سرقت برده و مشکلاتی دیگر به وجود خواهد آمد که در سیستم مالی بیت کوین وجود ندارد.

طرز کار بیت کوین

در سیستم بیت کوین کپی دیجیتالی امکانی غیر ممکن است.غیر ممکنی که هر روز احتمال آن به صفر نزدیکتر میشود.چرا که هر تراکنش مالی در سیستمی به نام Blockchain ثبت میشود.Blockchain به مانند دفتر ثبت اسناد عمل میکند٬هر تبادل مالی در آن ثبت میشود.زیبایی این تراکنش ها در این است که این دفتر در اختیار همه ی کاربران قرار میگیرد٬در کیف پول شخصی هر کاربر که نام آن wallet میباشد.در حال حاضر بیش از میلیون ها نفر این ولت را دارا میباشند و هر تراکنش وانتقال بیت کوینی در آن ثبت شده است.

بدین ترتیب٬هنگامی که ۱ واحد بیت کوین٬کمتر یا بیشتر٬در این سیستم٬به سرقت میرود٬یعنی بیت کوینی خارج از چارچوب این شبکه و دفتر ثبتی که در اختیار میلیون ها نفر قرار دارد تولید شود٬هک شود یا هرگونه اختلالی انجام شود.به صورت اتوماتیک حذف میشود و بدین شکل٬دست فرد در انتهای حمله ی سایبری خالی خواهد ماند.به مانند سیستم DNA و اثر انگشت در انسان که غیر قابل تقلب خواهد بود.این DNA در بیت کوین زنجیره ی قوی blockchain نام دارد که با اضاقه شدن هر کاربر جدید در دست او نیز قرار میگیرد و بدین ترتیب ضریب امنیت و اثبات حقیقت سیستم بالاتر میرود.دخل و تصرف در این دفتر ثبت انتقالات مالی نیز امری نا ممکن است٬نا ممکنی که هر روز قوی تر میشود و در توضیحات آینده دلیل آن را گویا میشویم.

مهمترین پشتوانه ی سیستم مالی بیت کوین ٬ ضریب امنیت بالا و غیر متمرکز بودن

شبکه ی ساختاری سیستم

ماینینگ بیت کوین

مهمترین فاکتورهایی که پشتوانه ی بیت کوین و ارز های مشابه دارند٬سیستم رمزنگاری دفتر ثبتی آنها است.برروی این دفتر در هر میلی ثانیه میلیاردها میلیارد رمزنگاری انجام میشود.همین رمزنگاری است که باعث میشود همه ی کاربران٬صاحب این دفتر ثبتی یا حساب کاربریشان به اسم wallet شوند اما نتوانند دخل و تصرفی در آن ایجاد کنند و تنها به انجام نقل و انتقال تراکنش های مالی و سایر کارهای در چارچوب سیستم محدود شوند.نکته ی بزرگ سیستم مالی بیت کوین٬اجرای این رمزنگاری و بر عهده گذاشتن این وظیفه به ماینر ها یا استخراج کنندگان بیت کوین است.این دسته از کاربران در ازای انجام پردازش های سنگین برای تامین امنیت شبکه ی بیت کوین پورسانتی به بیت کوین از طریق سیستم دریافت میکنند.نوعی سرمایه گذاری و درامدزایی بسیار تخصصی٬به مانند کاوشگران طلا و نقت در عصر نوین.

فاکتور بسیار مهم دیگر Market Cap یا سقف سرمایه گذاری های انجام شده در بازار بیت کوین میباشد.که هم اکنون با زمان پیدایش اینترنت مقایسه میشود که مقاله آنرا به طور کامل میتوانید در این لینک مطالعه کنید.رشد بیت کوین به صورت صعودی و بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده و تا به حال این روند را حفظ نموده است.بسیاری از فاکتور ها و ابعاد گوناگون در گسترش بیت کوین و پشتیبانی این سیستم مالی تاثیر گذار است که در بحث های تخصصی و مقالات به آنها اشاره شده و این مقاله صرفا برای آشنایی اولیه میباشد.

مسایل تخصصی مربوط به استخراج و کسب درامد بیت کوین در انجمن پارس بیت کوین به ادرس :

www.parsbtc.com/forum

کیف پول یا حساب کاربری بیت کوین

کیف پول بیت کوین و لایت کوین

حساب کاربری بیت کوین در واقع به مانند حساب کاربری بانکی است و هر نوع نقل و انتقالی از این طریق صورت میپذیرد٬بدین منظور شما نیاز به دانلود wallet بیت کوین یا کیف پول شخصی خود دارید.همان طور که شماره حساب بانکی شما دارای یک آدرس اختصاصی است٬این کیف پول نیز ادرسی شخصی و اختصاصی را دارا میباشد.در تصویر زیر شمایی از برنامه و یک ادرس اختصاصی را مشاهده میکنید.اگر میخواهید به جمع میلیون ها کاربر بیت کوین بپیوندید برای دانلود کیف پول بر روی لینک زیر کلیک کنید.

برای اجرای حساب کاربری نصب Java runtime ضروری است و به دلیل تحریم با جستوجو در گوگل و سایت های فارسی زبان٬میتوانید این افزونه را دریافت و نصب نمایید.

لینک دانلود بهترین و سریع ترین کیف پول بیت کوین

multibit hud کیف پول مالتی بیت

لینک دانلود بهترین و سریع ترین کیف پول بیت کوین

برای شروع مقداری اندک بیت کوین رایگان کسب کنید

سایت های گوناگونی به وجود آمده اند که با استفاده از تعداد بازدید کاربران٬رتبه ی برخی از سایت های طرف قرار داد را بالا میبرند.حال در این میان درصدی پورسانت نیز برای کابران در نظر گرفته میشود.انجام کار بسیار ساده است.چند کلیک و پر کردن کد های کپچا.

کاربران باید این مطلب را در نظر بگیرند که این سایت ها برای افراد صرفا کاربر دارای جنبه ی سرگرمی میباشد و به عنوان منبع درآمد اصلی نیمتوانند روی اینگونه وبسایت ها حسابی باز کنند٬چرا که برای کسب درآمدی قابل قبول نیاز به وبسایتی پر بازدید و ایجاد بنر های تبلیغاتی میباشد که در سایت روزانه چندین هزار کلیک انجام میشود.

این امر برای کسانی که میخواهند با ماهیت سیستم بیتکوین آشنا شوند بسیار مفید است٬چرا که بدون صرف هزینه میتوانند مقدار اندکی بیتکوین کسب نموده و کیف پول شخصی خود را به وجود آورده و با این سیستم مالی نوین آشنا شوند.شما نیز میتوانید برای حمایت از پارس بیتکوین و همچنین آشنایی با یکی از سایت های معتبر در این زمینه بر روی بنر زیر کلیلک کنید:

نحوه کار: نحوه ی کار نیز وارد کردن یک کد ساده که در تصویر مشاهده میشود میباشد و شما میتوانید هر یک ساعت یکبار بر روی لینک ها کلیک کرده و با پر کردن این کد درامد خود را افزایش دهید.

کسب بیت کوین رایگان

اگر دنبال سایت های بیشتری برای کسب درامد کلیکی بیت کوین هستید ما به شما معتبر ترین اون هارو در این لینک معرفی کردیم

بیت کوین رایگان

حالا اگر قصد تبدیل بیت کوین به دلار وسایر ارز ها رو داشتید٬ روی بنر زیر کلیک کنید

Cryptsy در حال حاضر بزرگترین صرافی آنلاین بیت کوین و سایر ارز های رمزنگاری هست و میتونید بیت کوین رو درجا نقد کنید و مبلغ مورد نظرتون رو به حساب های بین المللی ارزی خودتون انتقال بدید.برای اطلاعات بیشتر بر روی بنر زیر کلیک کنید…

تبدیل بیت کوین

اگر هر سوال یا مطلبی براتون باقی مونده جای هیچ نگرانی نیست.در قسمت نظرات میتونید تو پایین صفحه با ما در ارتباط باشید یا در انجمن تخصصی پارس بیت کوین عضو بشید و به جمع ما بپیوندید و از دنیایی از قابلیت های بیت کوین لذت ببرید.

انجمن خودتونه… به جمع ما  بپیوندید : www.parsbtc.com/forum

منتظر نظرات و یاری شما هستیم

حالا اگر قصد خرید یا فروش بیت کوین دارید میتونید با ما در ارتباط باشید و از همینجا یه معامله مطمئن داشته باشید٬قیمت لحظه ای بیت کوین و لایت کوین هم که به دلار تو صفحه اصلی وجود داره…

ارسال پیام خرید و فروش و نظرات خود به آدرس : info@parsbtc.com

© تمامی حقوق مادی و معنوی مقاله محفوظ و متعلق به پارس بیت کوین میباشد. ذکر مطالب تنها با استفاده از منبع نشر یعنی پارس بیت کوین امکان پذیر است ©

Website Comments

 1. عباس00
  پاسخ دادن

  سلام من میخوام با بیتکوینم گیفت کارت گوگل پلی یا ویزا کارت بگیرم باید چیکار کنم ؟ اگه نمتونید کمک کنید یه سایتی رو معرفی کنید

 2. sakine
  پاسخ دادن

  سلام . بسیار جامع بود . چند روزی بود که دنبال سوالاتم میگشتم توی نت . اما کامل نبود هیچ سایتی . موفق باشید و پیروز

 3. سعید
  پاسخ دادن

  با سلام
  از مطالب شما لذت بردم
  در مورد امنیت کیف پول بیت کوین و blockchain و مقایسه آن با امنیت سایر سیستم های پولی و ارزی دنیا ، آنچنان محکم دفاع کرده اید که به نظر میاد کیف پول بیت کوین از هرگونه حمله سایبری و سرقت هکرها مصون است. سوال اینه که آیا واقعا همینطوره؟ … آیا امنیت سیستم بلاک چین بالاست؟ کیف پول بیت کوین هیچگاه مورد حمله هکرها قرار نمی گیرد؟ یا اینکه باز برای ایمن کردن آن راههایی وجود دارد؟ اگر راههایی برای ایمن کردن حساب بیت کوین wallet ، و جلوگیری آن از دستبرد و سرقت هکرها وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید. از نظرات کارشناسی شما متشکرم.

POST A COMMENT.