اپل ایفون ۷ و ۷ قابلیت که دوست داریم در آن ببینیم

از ایفون ۶ و ۶ پلاس چه انتظاراتی داشتید ؟ ایا انتظارات شما در این زمینه براورده شد ؟ یا منتظر نسل بعدی یعنی اپل ایفون ۷ میمانید ؟ تاریخ عرضه apple iphone 7 احتمالا سال ۲۰۱۵ میلادی خواهد بود . طراحی ایفون ۶ و ۶ پلاس به نوعی از اصالت خود خارج شد ٬ عده ای از این موضوع استقبال کردند و عده ای نیز از خرید آن سر باز زدند .

صفحه نمایش بزرگتر ٬ بدنه ای به مانند برخی مدل های دیگر برند های مطرح ٬ عدم نو آوری انقلابی به مانند نسل های قبل ایفون و … باعث شد که ایفون ۶ و ۶ پلاس نسبت به نسل های قبل تر خود با کمی چالش به بازار عرضه شوند و با این حال استقبال از این دو مدل مناسب بود .

انتظاراتی که کارشناسان و کاربران حرفه ای از ایفون ۷ خواهند داشت در مقاله ای به نام ۱۰ قابلیت که دوست داریم در ایفون 7 مشاهده کنیم آمده است که شاید خواسته شما دوستداران آیفون نیز باشد.

۱- صفحه نمایش کوچکتر در ایفون ۷

ایفون ۷
ایفون ۷

همیشه شعار استیوجابز در مقابل انتقادات در مورد صفحه نمایش کوچک این بود :

-کاربر باید بتواند با یک دست تمامی اعمال گوشی موبایل خود را به انجام برساند ٬ و ایفون ۶ و ۶ پلاس به طور کامل این سیاست اپل را کنار گذاشته و اقدام به تولید گوشی با صفحه نمایش بزرگ نمودند و به نظر ما ایفون ۷ با صفحه نمایش کوچکتر میتواند کاربرپسند تر باشد.

۲- قابلیت شارژ بیسیم در ایفون ۷

شارژ بیسیم گوشی موبایل تکنولوژی مرسومی نیست اما به مرور و با پیشرفت های صورت گرفته هزینه تمام شده برای این تکنولوژی پایین می آید و به مانند اپل واچ در نسل بعدی ایفون ٬ ایفون ۷ انتظار میرود از قابلیت شارژ بدون سیم در آن استفاده شود.

۳- حذف یا باز طراحی کابل Lightning

ایفون ۷ کابل lightning

کابل های Lightning تولید شده توسط اپل در قسمت اتصال بسیار شکننده هستند ٬ و خود کابل نیز در مدت کوتاهی فرسوده میشود . هرچند که در سایر نقاط دنیا این کابل ا توسط نمایندگی تعویض میشود اما در ایران نیاز به خریداری مجدد آن برای کاربران نوعی بی عدالتی محسوب میشود و در صورت اضافه شدن قابلیت شارژ بدون سیم میتوانیم با این کابل ها خداحافظی کنیم.

۴- قطع تولید مدل ۱۶ گیگابایت

حجم نرم افزار های تولید شده توسط توسعه دهندگان و سیستم عامل اپل باعث شده که فضای ازاد برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی در مدل ۱۶ گیگ به حداقل برسد.بنابراین بهتر است اپل تولید ایفون ۷ با ۳۲ گیگ حافظه در کمترین مقدار را انتخاب نماید و حداکثر حافظه را به ۲۵۶ گیگابایت برساند.

۵-  تعبیه دوربین با کیفیت ٬ به مانند ایفون ۶ پلاس

apple iphone 7

چراکه دوربین ایفون ۶ پلاس عملکرد بسیار بهتری نسبت به ایفون 6 دارد و در ایفون ۷ حتی استفاده از ۲ لنز میتواند تصاویر خیره کننده تری را به ثبت برساند و بار دیگر iphone را در سکوی اول در زمینه کیفیت تصویر برداری قرار دهد .

۶- عمر باطری بیشتر

مشکل عمر باطری با بزرگتر شدن صفحات نمایش و افزایش قدرت پردازنده مرکزی در ایفون کاربرانی را که زمان زیادی از گوشی خود استفاده میکنند به وجود یک منبع اضافه انرژی به مانند باطری های usb نیازمند میکند. ایفون ۷ به وسیله باطری با قدرت ذخیره سازی بالاتر میتواند این نیاز کاربران را پاسخ دهد و فاصله هر شارژ تا شارژ بعدی را افزایش دهد.

۷ – صفحه نمایش قابل انعطاف

خم شدن ایفون ۷ پلاس
خم شدن ایفون ۷ پلاس

حتما اخبار خم شدن ایفون ۶ پلاس را شنیده اید . هرچند که تعداد محدودی از این مدل دچار این مشکل شده اند اما ایفون ۷ میتواند با دارا بودن صفحه نمایش قابل انعطاف این مسله را حل کند و در غیر این صورت میتواند تبلیغات تمسخر آمیز سامسونگ در مورد خم شدن آیفون ۶ پلاس را در ایفون ۷ نیز متحمل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *