مشخصات رزولوشن اپل واچ تشریح شد

کمپانی اپل به تازگی iOS 8.2 و WatchKit را برای برنامه نویسها منتشر نمود ، که از طریق آنها میتوان به برخی اطلاعات Apple Watch ( اپل واچ ) که قرار است در بهار ۲۰۱۵ معرفی شود دسترسی پیدا کرد .

در بخش Human Interface که برای اپل واچ یا همان ساعت طراحی شده توسط اپل ارائه شده است، این دستگاه از ۲ روزولوشن مختلف برای هر دو سایز ساعت استفاده میکند . مدل کوچکتر اپل واچ که اندازه ای ۳۸ میلیمتری دارد ، از یک صفحه نمایش ۲۷۲ × ۳۴۰ بهره میبرد ، و مدل بزرگتر اپل واچ که اندازه بدنه آن ۴۲ میلیمتر است، دارای رزولوشن ۳۱۲ × ۳۹۰ میباشد و هر دو مدل از صفحه نمایش رتینا ساخته شده اند . این مسله میتواند جوابگو ی سلایق مختلف در زمینه فریم های بزرگ و کوچک باشد و کاربران بیشتری را بدین منظور جذب نماید.

اپل همچنین بیان نموده است که  تفاوت رزولوشن به این معنی است که آیکان ها برای هر دستگاه باید سایز متفاوتی داشته باشند . بدین شکل که ، آیکان Notification Center برای مدل ۳۸ میلیمتری ۲۹ پیکسل و برای مدل ۴۲ میلیمتری ۳۶ پیکسل میباشد .

همین توجه به جزییات ظاهری و ساختاری اپل در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری و اجبار توسعه دهندگان به اجرای همین چارچوب ها بوده که باعث شده اپل به شعار خود مبنی بر تفکر متفاوت جامه ی عمل بپوشاند .

در حال حاضر، برنامه های شخص ثالث یه همان third party ها در Apple Watch نیازمند متصل بودن ساعت به آیفون هستند و معرفی برنامه های داخلی دستگاه نیز به سال ۲۰۱۵ میلادی موکول شده است . هر دوی WatchKit و iOS 8 از developer center اپل قابل دریافت هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *