نمونه های اولیه گجت های دیجیتال امروزی!

گجت ها و نمونه های اولیه ی گجت های دیجیتال و پیشرفته ی امروزه آنچنان چشم نواز و  پیشرفته نبوده.اما در زمانه ی خود نوآوری و پیشرفت محسوب میشد.با پارس بیت کوین همراه باشید تا نیم نگاهی به گذشته داشته باشیم.

تصویر بالا یعنی کاور مقاله اولین تلفن همراه کمپانی موتورولا بوده و وزنی معادل ۲۳ کیلوگرم را به خود اختصاص داده بود.به نوعی مکالمه با این گوشی و در دست نگه داشتن آن تمرین بدنسازی نیز محصوب میشد!

گجت های دیجیتال

اولین تلفن ثابت لمسی مربوط به کمپانی اپل میشد و اپل در طرح های اولیه خود نیز همواره تکنولوژی لمسی را در دستور کار خود قرار داده بود و با ایپاد و آیفون انقلابی در این زمینه برپا ساخت.

first apple phone

نمونه ای دیگر از طراحی های ابتدایی کمپانی بزرگ اپل تبلتی به نام Bashful نام داشت.اولین طرح ها و نمونه های سفید رنگ اپل از همین گجت ها آغاز شد و دارای قلمی برای ارتباط با صفحه ی لمسی خود بود٬اما با استقبال چندانی مواجه نشد.

apple first tablet bashful

نمونه ی اولیه ی دستگاه پلی استیشن سونی نیز قرار بود برای نینتندو طذاحی و تولید شود٬این دو کمپانی بزرگ برای بستن قرار داد به توافق نرسیدند و سونی پلی استیشن را یکه و تنها طراحی و تولید نمود و به موفقیت سرشاری دست یافت به شکلی که عده ی زیادی از مردم دنیا این برند را با پلی استیشن شناختند.

sony playstation

بیل گیتس صاحب کمپانی مایکروسافت نیز با معرفی اولین کنسول بازی این شرکت به جمع تولید کنندگان اولیه ی نسل هایی از گجت ها پیوست٬که در آینده ای نزدیک موفقیت فراوانی کسب نمودند.نمونه ی اولیه این کنسول بسیار ضخیم و به شکل حرف X طراحی شده بود.

microsoft xbox

تصویر زیر نیز نمونه ی اولیه ی کنترلر Wii U شرکت نینتندو میباشد.

Nintendo wii u

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *