سرمایه گذاری ۴۶ هزار دلاری شخصی برای استخراج بیت کوین.سود یا ضرر؟

استخراج بیت کوین

در ماه مارس ۲۰۱۴ میلادی  داریو دی پاردو مقاله ای را حول تجربه ی خود در زمینه سرمایه گذاری استخراج بیت کوین منتشر میکند.در این مقاله او توضیحاتی مبنی بر تاخیردرتحویل دستگاههای استخراج٬خدمات پس از فروش ضعیف این شرکت ها و …مطرح میکند.او در قسمت دوم مقاله تاریخ سفارشات و تاریخ تحویل دستگاه ها و حتی مبالغی را که بازپس گرفته است را بازگو میکند.


 

[image src=”http://media.coindesk.com/2014/03/Prospero-big2-X3-two-case.jpg” width=”400″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی: Black Arrow

نام محصول: (Prospero X-3 (2 TH/s

قیمت:  $4,978                                                                                                                      

تاریخ سفارش: 18th Nov, 2013

تاریخ قرارداد تحویل: 24th Feb, 2014

مدت تاخیر در تحویل: 2.5 to 3 months        

مشاهده میشود که این شرکت حدود ۳ ماه تاخیر در تحویل داشته و بدین منظور در اطلاعیه ای ۲۵ درصد از قدرت دستگاه هایش را به صورت سرور های cloud و رایگان در اختیار مشتریان قرار داده تا این تاخیر تا حدودی جبران شود. 


 

[image src=”http://media.coindesk.com/2014/05/HashFast-Sierra1.jpg” width=”400″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی:HashFast

نام محصول: (Sierra (1.2 TH/s

قیمت: $6,696

تاریخ سفارش: 18th Nov, 2013

تاریخ قرارداد تحویل: 15th Feb, 2014

مدت تاخیر در تحویل: 3 months

درخواست عودت وجه: 1st April

داریو توضیح میدهد که پس از لغو ارسال سری دوم این دستگاهها اقدام به درخواست عودت وجه نموده اما جوابگویی این شرکت به دلیل حجم گسترده تقاضا و نبود سیستم پاسخ گویی مناسب به سختی انجام میشده.در این زمینه نیز شرکت هش فست نیز اعلام تاسف نمود و در اطلاعیه ای برنامه ی منسجمی برای جبران تاخیر خود در دستور کار قرار داده است.


 

[image src=”http://media.coindesk.com/2014/03/Black-Arrow-miner.jpg” width=”400″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی: (Virtual Mining  Corporation (VMC

نام محصول: Fast-Hash One Platinum Edition 1 TH/s

قیمت: $6,479

تاریخ سفارش: 24th Nov, 2013

تاریخ قرارداد تحویل: January 2014

مدت تاخیر در تحویل: 8 months

درخواست عودت وجه: 10th January

داریو اعلام عودت وجه داده است اما هنوز وجهی از طرف این شرکت بازگردانده نشده است.دلیل این امر همکاری این کمپانی با Mt. Gox میباشد و با ورشکستگی مت گاکس مشکلاتی برای عودت وجه مشتریان به وجود آمده است.


[image src=”http://media.coindesk.com/2014/03/Coincraft-miner.jpg” width=”400″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی: Bitmine

نام محصول: (CoinCraft Desk (1 TH/s

قیمت: $5,758

تاریخ سفارش: 28th Nov, 2013

تاریخ قرارداد تحویل:  February week 1

مدت تاخیر در تحویل: ۷ هفته

این شرکت با تاخیری حدودا ۲ ماهه دستگاههای خود را ارسال نموده وبه دلیل تاخیر پکیج ۴۰۰ گیگاهش اضافه ای نیز همراه دستگاه اصلی به منظور جبران تاخیر ارسال شده است.همچنین کانفیگ ماینر ها بسیار مناسب بود و با امدن فریم ویر های جدید قدرت دستگاهها افزایش یافت و باگ ماینر ها رو به کاهش رفت.


[image src=”http://bitcoinexaminer.org/wp-content/uploads/2013/12/transferir.jpg” width=”300″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی: KnCMiner

نام محصول:  (Neptune (converted to 3 TH/s Jupiter

قیمت: $10,175

تاریخ سفارش: 7th Jan, 2014

تاریخ قرارداد تحویل: Q2 2014

مدت تاخیر در تحویل: بدون تاخیر

KnCminer بدون هیچگونه تاخیری اقدام به ارسال دستگاهها نمود اما به دلیل بسته بندی نا مناسب برخی مدارات اسیب فیزیکی دیده بود و به نظر میرسید برخی از برد ها قبلا استفاده شده به صورتی که دارای گرد و خاک بودند و همچنین اثرات خمیر سیلیکون روی آنها باقی بود.اما بدون هیچ قید و شرطی برد های ناسالم تعویض و جایگزین شد.


[image src=”http://media.coindesk.com/2014/03/Alpha-Viper.png” width=”400″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی: Alpha Technology

نام محصول:  (Viper (Scrypt) Miner (90 MH/s

قیمت:  £5,450 ($8,984)

تاریخ سفارش:  10th Jan, 2014

تاریخ قرارداد تحویل: July 2014

مدت تاخیر در تحویل: ——

این شرکت در تلاش و رقابت با دیگر شرکت ها برای تولید و عرضه ی اولین اسکریپت اسیک به منظور استخراج لایتکوین میباشد.مهمترین شرکت رقیب knc ماینر است با پیش فروش دستگاه ۳۰۰ مگاهشی خود به قیمت حدودی ۱۰ هزار دلار.حال باید دید این کمپانی  چه عملکردی خواهد داشت.ماه تیر وعده ی تحویل دستگاهها توسط آلفا تکنولوژی میباشد.


 

[image src=”http://media.coindesk.com/2014/03/cointerrafront_lo-iso_nocover.jpg” width=”400″ height=”300″ lightbox=”yes” align=”center”]

کمپانی: CoinTerra

نام محصول: (TerraMiner IV (2 TH/s

قیمت: $6,569

تاریخ سفارش: 12th Jan, 2014

تاریخ قرارداد تحویل: May 2014

مدت تاخیر در تحویل: بدون تاخیر

CoinTerra حتی سریع تر از وعده خود در تاریخ مقرر اقدام به ارسال دستگاهها ی استخراج نمود و همگان را متحیر کرد.همچنین تخفیفی ۲۰ درصدی برای مشتریان در نظر گرفت و در سری اول ارسال به جای دستگاه ۱.۶ تراهشی دستگاهی با قدرت پردازشی ۲ تراهش ارسال کرد.


 

سود یا ضرر

آنچه که دراین اطلاعیه به چشم میخورد بازتابی از سیستم رقابتی و اقتصادی مبنی بر بازار تقاضای تکنولوژی نوینی میباشد که هنوز٬نیاز به برنامه ریزی و طرح های ساختاری برای جلوگیری از بی نظمی دارد.سرمایه گذاری در این بخش میتواند سود آور و همچنین به صورت شدیدی زیان آور باشد٬چرا که دنبال کردن اخبار و اطلاعات در این زمینه امری بسیار حیاتی است.هنوز شرکت های نو پا توان پاسخگویی به تقاضا را دارا نمیباشند و به دلیل محدودیت زمانی و رشد سرسام آور تکنولوژیکی در این عرصه٬بازاری تخصصی و همراه با ریسک سرمایه مشاهده میشود.

بهترین راه برای تشخیص شرکت خوب از بد دنبال کردن اخبار و بازخورد کاربران و مشتریان از سیستم فروش و خدمات پس از فروش یک کمپانی میباشد.همانطور که مشاهده میشود بیش از ۷۰ درصد کمپانی ها از برنامه خود عقب افتاده بودند و دقت در این زمینه امری مهم تلقی میشود.همچنین باید به زمانبندی توجه نمود٬چرا که دستگاههای استخراج دارای نسل های مختل میباشند و هم اکنون در نسل سوم خود قرار دارند و خرید دستگاهی قدیمی به منظور استخراج همراه با بالا رفتن ضریب سختی امری غیر منطقی و غیر اقتصادی مباشد.

با تشکر

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به پارس بیتکوین میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *