Scrypt-N راه فراری برای GPU ماینر ها

No Comment
اخبار اقتصادی و تحلیل بازار
0
0
vtcci-745x396

با شروع  تبلیغات برای عرضه ی دستگاههای اسکریپت اسیک لایتکوین و کریپتو های مشابه٬و همچنین پایین آمدن قیمت بیتکوین و به دنبال آن سایر ارزهای وابسته٬مشاهده میشود آنچه برای بیتکوین اتفاق افتاد برای لایت کوین نیز در پی وقوع میباشد.یعنی کنار گذاشته شدن کارت های گرافیکی و ورود غول های پردازشی شرکت های مختلف که به صورت تخصصی کار استخراج را به انجام میرسانند٬با کمترین میزان تولید گرما و اتلاف انرژی.

این بدین معنا نیست که امکان استخراج لایتکوین در آینده به وسیله ی کارت های گرافیکی وجود نخواهد داشت٬اما دیگر صرفه ی اقتصادی و درآمد مناسبی کسب نمیشود.سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۴ برای اسکریپت ها به خصوص لایتکوین بسیار حساس خواهد بود.قیمت در تاریخ امروز ۵ اپریل ۲۰۱۴ در حدود ۱۱ دلار برای هر واحد لایتکوین اعلام شده است و کاهش قیمتی چشمگیر مشاهده میشود.از طرفی ضریب سختی شبکه بالاتر رفته و با پایین آمدن قیمت نیز درآمد به شدت کاهش یافته است.

نوعی اسکریپت یا شیوه ی رمزنگاری جدید به وجود آمده به نام scrypt-n که در این سیستم فاکتور n در این الگوریتم در لگاریتم و سایر قسمت ها تغییر پذیر بوده و بدین ترتیب مموری دستگاههای اسیک که بر عددی ثابت برنامه ریزی شده است توان محاسبه اینگونه الگوریتم ها را دارا نیست.بنابراین به نظر بنده ی حقیر تا مدتی طولانی این الگوریتم طراحی شده تا توان و قدرت GPU ماینر ها را برای خود نماید و از این پتانسیل برای عرضه ی نوعی کریپتو ی جدید و امنیتی بالاتر به دلیل ماهیت رمزنگاری متغیر استفاده کند.

آنچه که مشهود است درصد ریسک بالای سرمایه گذاری در این ۳ ماه میباشد.تحولی که حدود ۲ سال پیش برای بیتکوین اتفاق افتاد و از GPU فاصله گرفت و ابتدا به سمت FPGA و پس از آن به سمت ASIC خیز برداشت.این گام برای بیتکوین موفقیت آمیز بود٬اما لایتکوین با شعار ضد اسیک بودن وقابلیت استخراج با GPU به میدان وارد شد.شعاری که این روز ها با ورود دستگاههای اسکریپت اسیک زیر سوال رفت و به همین علت نوعی ابهام را در میان کاربران به وجود آورده که آیا موج دوم لایتکوین و الگوریتم اسکریپت موفقیت آمیز خواهد بود؟

آیا با افزایش قیمت مواجه خواهیم شد یا قیمت لایتکوین به ۲ دلار باز خواهد گشت.

SCRYPT-N نیز مشکلات خاص خود را دارا میباشد.R9 280x که در سیستم لایتکوین و اسکریپت حدود ۷۰۰ کیلوهش سرعت دارد٬در SCRYPT-N سرعتی بیش از ۳۵۰ کیلوهش نمیدهد و سیستم در طولانی مدت دچار نا پایداری میشود.باید دید که در ورژن های بعدی برنامه و همچنین نسخه های درایور ها چه پیشرفتی حاصل میشود.

پس قیمت ۲ برابری SCRYPT-N در مقابل SCRYPT نیز در زمینه ی استخراج منطقی به نظر می آید.زیرا سیستمی با ۵۰۰۰ کیلوهش قدرت در لایتکوین٬قدرتی حدود ۲۵۰۰ کیلوهش برای استخراج SCRYPT-N ها تولید میکند.از کریپتو های معروف این الگوریتم میتوان به vertcoin اشاره کرد.

پس استخراج و حتی سرمایه گذاری نیازمند مطالعه ی فراوان و دارای ریسک مربوط به خود است.

با تشکر

پوریا حسنی مدیریت سایت پارس بیتکوین

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به سایت پارس بیتکوین میباشد.

 

Website Comments

 1. habib shafie
  پاسخ دادن

  باسلام خدمت مديرمحترم درزمينه استخراج بيت كوين فعاليت ميكنم بااين اوضاع متغيرجهاني چون چاره اي جز miningنداريم شما بيشنهادميكنيد چه نوع دستگاهي بخرم آياkncminerامروزه جواب ميدهد؟

  • admin
   پاسخ دادن

   زمانبندی ارسال دستگاهها بسیار مهم هست و اینکه شرکتی انتخاب بشه که از دیدگاه مشتریان و در اخبار سروقت دستگاهها رو تحویل داده باشه.به سابقه شرکت ها باید بسیار دقت بشه و همچنین نحوه پست٬گمرک ایران هم سختگیرانه عمل میکنه پس باید چاره ای برای ترخیص هم داشته باشید

  • پوریا
   پاسخ دادن

   در حال حاضر کارت های گرافیکی و اسکریپت اسیک ها جوابگو هستند اما نگاه باید بلند مدت باشه برای سرمایه گذاری

POST A COMMENT.