ماینر های DogeCoin به دنبال رخنه های امنیتی Pool server ها دچار مشکل شدند


داگی کوین یا dogecoin

در پی حمله های سایبری اخیر به سرور های استخراج Dogecoin و همچنین صرافی های این کریپتو کاربران دچار مشکلات بسیاری شدند.در پی این حملات عده ی دچار تاخیر در دریافت مبلغ٬از دست دادن مقدار کوین استخراج شده و همچنین اتلاف وقت و هزینه ی خود شدند.

این رخنه ی امنیتی در سورس درگاه ماینینگ  نرم افزار این سرور ها وجود داشته و هکر ها به این طریق وارد سیستم آنها شدند و حساب کاربران را تخلیه نمودند.

نمونه ی بارز این حمله ها به سایت Dogepool.pw انجام شد.متخصصان این امر به نوع ویروس به کار برده شده پی برده اند که نوعی Back door برای رخنه ایجاد شده است.بک دور ها به صورت یک نوار میانی بر روی درگاه های کلمه کاربری و رمز عبور حساب مینشینند و با پنهان شدن از فایروال ها این اطلاعات را در خود ذخیره میکنند.

مقدار کوین دزدیده شده

اطلاعات نشان میدهد حدود ۱۵ میلیون Dogecoin در حمله اخیر از wallet اصلی سایت dogepool.pw به سرقت رفت و به طور کل حدود ۳۵ میلیون کوین دزدیده شد.

همین امر باعث کاهش قیمت و ضریب سختی این کریپتو در هفته ی اخیر شد و تیم Dogecoin در تلاش هستند تا رخنه های امنیتی را تا حد لازم کور نموده و اقدام به بستن آنها نمایند.

آنچه که مشهود است اسیب پذیر بودن این کریپتو و رخنه پذیر بودن آن در مقابل سیستم یکپارچه و بسیار منظم بیتکوین و لایتکوین است.کریپتویی که به سرعت پیشرفت نمود اما با دقت که مینگریم حتی وبسایت dogecoin.com در شکل طراحی چنگی به دل نمیزند و شکلی طنز گونه به خود گرفته٬طنز تلخی که در هفته گذشته بسیاری از کاربران را دچار مشکل کرد٬هم اکنون نیز شعار اصلی این کریپتو یعنی  such profit much coin به زیر سوال رفته٬با نصف شدن بلاک ریوارد نه تنها قیمت این کریپتو افزایش نیافت٬بلکه هم اکنون در رده بندی کوین های مفید برای استخراج نیز دارای پایداری نیست و به پله هایی حتی گاها پایین تر از لایتکوین و فیدرکوین نزول میکند.

حال باید دید کاربران به حمایت ازین کوین ادامه خواهند داد یا خیر.آیا تغییری در قیمت به وجود خواهد آمد؟

نظر شما در مورد آینده ی این کوین چیست؟

یک دیدگاه

  1. سلام، ممنون به خاطر اطلاع رسانی و تجربت که در میون میزاری،قبل از هر نظر و صحبتی درباره این مقوله مهمه که بگم این خبر خیلی ازش گذشته پس مشخصا اگر قرار بود داگ کوین از دور خارج بشه یا محبوبیتش کم بشه باید تا این لحظه با گذشت بیش از ۲ سال این اتفاق می افتاد ولی اینطور نشد…در رابطه با داک کوین فکر میکنم چیزی که خیلی مهم و تاثیر گذار بوده اینه که به هر ترتیب داک کوین از ابتدا جای خودش رو در کنار بیت کوین و لایت کوین پیدا کرده بود و تقریبا توی اکثر سایت های خرید و فروش ما این ۳ کوین رو می ببینیم که داره بهش پرداخته میشه،پس میشه گفت داک کوین با توجه به ضعف امنیتی که در پی اون باعث شد هک بشه،ثبات حال حاضر خودش رو مدیون بیت کوین ولایت کوین هم هست،به هرحال منم بعنوان یه کاربر که ۵ ماهه علاقه مند به این سیستم کسب درامد شدم اونچه به نظرم میومد رو گفتم…درمورد سایت هم پیشنهاد من اینه که مطالب و اخبار مورد نظر رو اگر به روز کنید خیلی بهتر میشه،بازهم ممنون و یاعلی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *