۵ نکته ی امنیتی برای جلوگیری از به سرقت رفتن بیتکوین افراد

No Comment
آموزش هااخبار بیت کوین
0
0

 

۵ نکته ی امنیتی برای جلوگیری از به سرقت رفتن بیتکوین افراد

بیتکوین به طرز شگفت آوری انتقال پول از طریق اینترنت را آسان ساخته٬اما این آسانی با ریسک هایی همراه است که میتوان با آگاهی٬از آنها جلوگیری نمود و حریم خصوصی و امنیت کاربران حفظ شود.

در اینجا ما به ۵ مورد حیاتی برای حفاظت از کیف پول شخصیتان اشاره میکنیم:

۱-کیف پول های مجزا

ساخت کیف پول بیتکوین بسیار سریع و همچنین رایگان است.بنابراین توصیه میشود شما کل دارایی خود را در چند کیف پول مجزا ذخیره کنید تا در مواقعی هر چند اتفاقی٬اگر حادثه ای رخ داد؛دچار اسیب جبران ناپذیری نشوید.

۲-ذخایر بیتکوین خود را در کیف پول های آنلاین نگهداری نکنید!

اخیرا موارد گوناگونی از دزدی های اینترنتی مشاهده شده که افراد بعد از گذشتن از دیوار امنیتی سایت و دسترسی به کیف پول های شخصی اقدام به خالی کردن آنها نموده اند.این کیف پول ها به درد نگهداری لحظه ای مبلغ در جهت استفاده سریع میباشد؛نه نگهداری طولانی مدت و مبالغ سنگین.

این را در نظر داشته باشید که بیتکوین به مانند کارت های اعتباری عمل نمیکند و در صورت سرقت کیف پول هیچ ردی به جا نمیماند و احتمال بازگشت بیتکوین ها و پیدا کردن شخص سودجو بسیار کم است.

۳-حریم خصوصی خود را حفظ کنید

هرگز پسورد های خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.آدرس کیف پول های خود را تا حد امکان به صورت خصوصی نگهداری کنید.مقدار موجودی بیتکوین خود را اعلام نکنید و از گذرواژه ی موجود در wallet برای رمزگذاری کیف پول خود استفاده کنید و همچنین سیستم های خود را مجهز به پسورد نمایید.

۴-کول دیسک

همواره سیستم های کامپیوتری تحت حمله های مخرب بوده و توصیه میشود یک کلید دیجیتالی بر روی کول دیسک برای دسترسی به کیف پول بسازید و توجه داشته باشید که گذرواژه خود را هرگز فراموش نکنید زیرا در غیر این صورت امکان هیچ نوع دسترسی به کیف پول خود را نخواهید داشت.

۵-تهیه نسخه پشتیبان

از کیف پول خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت به وجود آمدن اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری٬کیف پول شما از بین نرود.این نسخه به مانند کیف پول اصلی خواهد بود٬بنابراین اقدامات حفاظتی لازم را نیز باید برای آن ایجاد کنید تا به دست افراد سودجو نرسد.

نتیجه گیری

بیتکوین سیستمی غیر قابل نفوذ را ارایه نموده٬در واقع خود سیستم دچار تهدیدات امنیتی نمیشود.اما کیف پول مجازی که بر روی یک سیستم نصب شده٬اگر اقدامات امنیتی لازم بر روی آن کیف پول و سیستم انجام نشود؛به مانند یک کیف پول چرمی بدون رمز و بدون حفاظ میماند٬و هر لحظه امکان سرقت آن وجود دارد.پس دقت لازم را در این زمینه داشته باشیم.

با تشکر

پوریا حسنی مدیریت سایت پارس بیتکوین

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به سایت پارس بیتکوین میباشد.

Website Comments

POST A COMMENT.