سقوط آزاد قیمت بیت کوین و لایت کوین پس از مسدود کردن خرید بیتکوین از صرافی ها توسط کشور چین

Yuan-Dollar

قیمت بیت کوین صبح امروز دچار افت شدید و ناگهانی شد.این اتفاق پس از جلوگیری دولت چین از تبادلات یوان برای خرید بیتکوین به وقوع پیوست.

بزرگترین صرافی چین BTC China نیز در گزارشی صحت این موضوع را تایید و کلیه Deposit هارا به حالت تعلیق درآورد.

بابی لی سرپرست BTC China توضیح میدهد:ما صبح امروز از شرکت واسط خود LeePay  گزارشی مبنی بر قطع واریز ها دریافت کردیم و این کار را به انجام رساندیم.

هنوز حکم رسمی از سوی PBOC یا سایر شرکت های third-party مبنی بر جزییات این موضوع صادر نشده و او می افزاید اگر قرار بر حکم رسمی در این زمینه باشد تا کنون مراحل آن انجام شده و هنوز عمومی نشده است.

در همین ماه گذشته بسیاری از بانک ها از معامله با صرافی ها سر باز زدند و بسیاری از امکانات کاربران در این زمینه را مسدود کردند٬امکاناتی که باعث میشد کاربران توانایی مبادلات مستقیم بیتکوین و برداشت مستقیم ارز را داشته باشند.

[image src=”http://media.coindesk.com/2013/12/Bitcoin-Price-Index-2013-12-18-12.31pm.png” width=”400″ height=”200″ lightbox=”yes” align=”center”]

اما هنوز مسیری در این زمینه فراهم است

واریز های شخصی به صورت فرد به فرد به صورت دستی توسط کانتر ها هنوز قابل انجام است زیرا بانک ها کنترل آنچنانی در این زمینه ندارند.

حتی اگر بانک پرداخت هارا در یک حساب کاربری دنبال کند٬اپراتور صرافی میتواند اطلاعات محرمانه را در مورد نقل و انتقالات در اختیار آنان قرار دهد.

اماکاربران نگران نباشند.فقط امکان واریز وجود ندارد.امکان برداشت سرمایه و تمامی مبالغ موجود در حساب ها قابل برداشت است٬ و هنوزامکان واریز و برداشت به صورت صرفا بیت کوین وجود خواهد داشت.

جک ونگ یکی از اشخاص فعال در زمینه بیتکوین توضیح میدهد که این وقایع بازار را مجبور به پیدا کردن راهی برای گذر از این بحران ها خواهد نمود.بدون وجود صرافی ها تجارت بیتکوین مجبور به کشف راه جدیدی برای مبادلات خواهد بود که دولت ها نیز آن را پذیرا باشند.

هم اکنون قیمت بیتکوین در ۱۸ دسامبر به ۵۰۰ دلار رسیده ٬این در حالی است که میانگین این قیمت در چند هفته ی اخیر به ازای هر واحد بیتکوین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار بوده و پیش بینی میشود پس از گذر از این شوک قیمت مقداری بالاتر رود.

لایتکوین نیز در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۸ دسامبر به ۹ دلار رسید و هم اکنون در ساعت ۱۷ به ۱۵ دلار بازگشته است.و کمی از بار فشار و ترس ناشی از این قوانین کاسته شده و باید دید چه چیزی در انتظار این سیستم مالی خواهد بود.

نظر شما در مورد این اتفاقات ناگهانی چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *