سومین ارز رمزنگاری شده دنیا (Feathercoin (FTC

 

سومین ارز رمزنگاری شده دنیا (Feathercoin (FTC

Feathercoin که به اختصار FTC نام دارد پروژه ی منبع بازی است تحت لیسانس MIT که تحت سورس بیتکوین و به پیروی از لایتکوین توسط Peter bushnell راه اندازی شد.در شبکه ی فیدرکوین به طور کل ۳۳۶ میلیون FTC تولید خواهد شد.از بیتکوین ۱۶ برابر و از لایتکوین ۴ برابر سریع تر است.در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۳ حدود ۲۵ میلیون FTC استخراج شده است.ارزش این کریپتو در تاریخ ۹ دسامبر ۲۰۱۳ به ازای هر واحد BTC 0.00062 میباشد.

نقل و انتقالات و پرداخت ها

هر بلاک در شبکه فیدرکوین هنگامی که توسط سیستمی حل میشود ۲۰۰ واحد پاداش تعلق میگیرد.و هر در ۸۴۰۰۰۰ بلاک این مقدار پاداش نصف میشود یعنی حدود هر ۴ سال یکبار.

الگوریتم استخراج

اسکریپت فیدرکوین و لایتکوین یکی است.به این صورت که با همان برنامه و دستگاه های استخراج لایتکوین امکان استخراج فیدرکوین نیز وجود دارد.اسکریپت این کریپتو هر ۵۰۴ بلاک ضریب سختی را با توجه به قدرت کلی شبکه تغییر میدهد.

سیستم آدرس دهی

پرداخت ها در این سیستم به صورت امضای دیجیتال انجام میشود و معمولا با کاراکتر ۶ یا ۷ آغاز میشود به صورت
6ktCPogK2FVVe4W21JZREndeioJSBtBV32 و هر آدرس کاملا اختصاصی و بی نام میباشد.غیر قابل انتقال به غیر Smile

تاریخچه

فیذرکوین در ۱۶ اپریل ۲۰۱۳ به ثبت رسید و در ۳ ماهه دوم ۲۰۱۳ دچار حمله ۵۱ درصدی شبکه و اختلال در سیستم شد.حمله ای که توسط شخصی انجام شد که ۵۱ درصد قدرت استخراج را به دست آورد که بعد ها با سیستم Advanceed check Pointing یا همان ACP تا حدودی باعث جلوگیری از حمله ۵۱ درصدی شد.و سرانجام در سپتامر ۲۰۱۳ فیدرکوین به صورت مستقیم در سایت coinmkt.com قابل تبدیل به دلار شد.

نظر شما در رابطه با اینده این کریپتو چیست؟؟

2 دیدگاه

  1. با کارت گرافیک میشه FTC هم استخراج کرد !؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *